fbpx

Engelli platform asansörleri, her zorluğun üstesinden gelmek için en kapsamlı platform kaldırma portföyü ile zengin bir deneyimi birleştirir. Bir makineden çok daha fazlası olan engelli platformu nedir? Engelli platformu fiyatları nasıldır? Engelli platformları nerelerde kullanılır? Birlikte inceleyelim.

Engelli Platform Asansörü Nedir?

Engelli platformları herhangi bir yükseklikte merdiven veya basamak çıkamayacak kadar hasta olan kişiler için ve bu engellerin kolayca aşılmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Engelli erişim platformları modern dünyada giderek daha fazla önem kazanıyor. Çünkü daha fazla işletme ve hatta özel evler herkes için erişilebilir hale geliyor. Engelli platformları bu konforu platform veya engelli kişiler inip çıkarken merdivenlerin köşesine takılan bir mekanizma ile sağlar.

Engelli platformu veya merdiven asansörü olarak bilinen bu asansör modeli, genellikle villa, ev ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Engelli platformu, yapının duruşuna uygun olarak istenilen ölçü ve renkte üretilebilmektedir. Engelli platformlarının ayırt edici özellikleri; daha geniş girişe sahip olması, alçak ve yatay konumda bulunan kabin ve kat mekanizması vb. olmasıdır. Bu özellikleri ile diğer asansör sistemlerinden fark yaratırlar. Engelli platformları, yetkili asansör bakım firmalarının yaptırdığı periyodik ve genel asansör bakımları ile elden geçirilmelidir.

engelli-platform-asansörü

İnsan hayatı her şeyden daha önemli ve değerlidir. Bir platform asansörü esas yükseltilmiş ve alçaltılmış bir platformdur güç arasında hidrolik bir çekme ya da bazı durumlarda sistem basıncı mevcuttur. Ek olarak hidrolik güç asansörü, platform bağlı olduğu hidrolik ram ile çalışır. Asansör olarak hareket eden hidrolik sıvı, bir pompa vasıtasıyla rezervuar içine itilir. Bu daha sonra genişler ve platform yükselir, onu düşürmek için sıvının akışı tersine çevrilir. Ek alan için gerekli olan bu sistemde bazı zorluklar bulunur ancak sonuç olarak bakımı kolaydır. Platform asansörleri, kapsüllü bir zincir tahrik sistemi ile de çalıştırılabilir. Zincir, dayanıklı bir plastik muhafaza içine yerleştirilmiş olup, zincirlerin hareketine rehberlik eder ve neredeyse tamamen kayma olasılığını ortadan kaldırır. Zincir, bir motor ve dişli kutusu tarafından çalıştırılan bir tahrik miline bağlanır, bu döner ve zincir çekilir veya itilir ve platformun yükselmesine veya alçalmasına neden olur.

Engelliler için asansörler genellikle bina ve diğer çevreye uyum sağlamak için bireysel adaptasyon gerektirir. Bu asansörler, sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişilere, aksi takdirde erişilemeyen çok çeşitli özel evlere ve kamu binalarına kolay ve ergonomik erişim sağlar. Engelli olsun ya da olmasın yolcular, iyileştirilmiş yaşam özgürlüğü ve kalitesini takdir ederler ve asansörler bireylerin haysiyetine büyük katkı sağlar.

Engelli Platformları Nerelerde Kullanılır?

Platform asansörünün bir başka yararı da içeride veya dışarıda kullanılabilmesi ve hatta bazılarının kendi eviniz için tasarlanmış olmasıdır. Dikey ve eğimli alanlar için de tasarlanıp kullanılabilirler ve platform asansörleri, kabiliyetlerine bakılmaksızın müşterilere ihtiyaçları için ideal ürünü sağlamak için üretilir ve kurulur. Sırasıyla hem düz hem de kavisli merdivenleri fethetmek için dikey ve eğimli platform kaldırma seçenekleri vardır. Dikey seçenek genellikle aynı anda dört kişiye kadar taşıyabilir ve herkes için girişi ve çıkışı kolaylaştırmak için sürgülü veya menteşeli kapılar seçeneği vardır.

engelli-platform-asansörü

Kapalı alanlarla uğraşıyorsanız, nereye gittiğinizi her zaman görebilmeniz için genellikle cam şaftlı bir platform kaldırma seçeneği de vardır. Eğimli platform asansörleri, tek kişinin oturarak veya tekerlekli sandalye kullanarak düz veya kavisli merdivenler üzerinde seyahat etmesi anlamında biraz farklılık gösterir. Her iki durumda da seçim sizindir.

Engelli Platformu Fiyatları

Engelli platformu fiyatları oldukça değişken olabilir. Esas alınan değer kaç kata uygun olarak platform tasarlanacağıdır. Platformun markası, modeli gibi özelliklerde de fiyat değişkenlik gösterebilir.


1 yorum

berat yılmaz · 8 Kasım 2020 20:26 tarihinde

çok faydalı bir yazı olmuş, ellerinize sağık.

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir