fbpx

Engelli asansörü, özel ve kamu yapılarında bulunan engellilerin yaşamını kolaylaştırmak için üretilmiş özel asansör çeşitleridir. Merdiven çıkarken yorulan, kapalı bir alana giderken ya da toplu taşıma kullanırken zorluk çeken engelli bireyler için özel olarak engelli asansörü üretimleri yapılmaktadır.

Engelli merdiven asansörü, çok katlı dairelerinde içlerinde uygulanabildiği gibi döner merdivenler üzerinde de uzaktan kumandayla kullanılabilmektedir. Ergonomik olan koltuklu merdiven asansörü, katlanabilir ayak ve koltuğu sayesinde minimum yer kaplar.

Kullanım amacına ve yerine göre farklı özellikteki tasarımlarla karşımıza çıkan engelli asansörleri; genellikle iki tür olarak üretilmektedir. Açık ve kapalı tip engelli asansörleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Yüksek mesafeli bir alan için tasarlanacaksa kapalı tip, alçak mesafe var ise açık tip engelli asansör tasarımları üretilir. Dikey tipte üretilen engelli asansör çeşitleri için yarı kabinli ve daha geniş hacimli asansör modelleri karşımıza çıkar.

koltukasansoru

Engelli merdiven asansörü deyince yüksek düzeyde kalite ve konfor akla gelir. Yuvarlak şekiller, güvenlik barlarındaki katlanabilir özellik ve engellerin minimumda tutulması göze çarpar. Terapistlerinde önerisiyle sadece düz merdivenler için değil; dönüşlü ve değişken eğimli merdivenler düşünülerek özel engelli asansörleri üretilmektedir. İç mekânda kullanıldığı gibi dış mekânda da kullanılabilir. Yanda kapalı durması sebebiyle çok işlevsel bir asansör modeli olarak göze çarpar.

Fonksiyonel ve zarif olan engelli merdiven asansörleri, beklentinizi karşılayacak düzeyde kaliteli malzemelerden imal edilir. Paslanmaya maruz kalmaması için özel bir alüminyumdan üretilmiş olan engelli merdiven asansörü, rayları ve platformuyla göze çarpar. Katlanabilir güvenlik barlarıyla hayatınızı kolaylaştıran engelli asansörü hassasiyetle üretilir.

Engelli Asansörü Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Engelli asansörü fiyatları belirlenirken platform merdiven sistemi mi yoksa koltuk tipi merdiven mi olup olmayacağına dikkat edilir. Platform sisteminde engelli asansörü, park konumunda akü şarj noktaları bulunduğu için hazır olarak akü beslemesi ile çalışır.

engelliasansorleri

Bu özellikten dolayı elektrik kesintilerinde sürüş devam eder. Düz ve dönüşlü merdivenlere göre oluşu da engelli asansörü fiyatları belirleme açısından önemli bir kriter sayılmaktadır. Ev asansörü, engelli asansörü gibi çeşitli ürünlerde fiyat ile kalite, genellikle paralel şekilde gitmektedir. Fiyatı çok düşük ürünler tercih edilmesi durumunda arızalar ve sıkıntılar ile karşılaşmak mümkündür.

Engelli Asansörü Ölçüleri Nedir, Ne Olmalıdır?

Engelli asansörü, farklı boyutlarda platform ölçüleriyle karşımıza çıkar. Platform üzeri katlanır koltuk, uzaktan kumanda, akülü çalıştırma, ses ve ışık alarmı, yumuşak bir kalkış ile hız ayarı 0,14 m/s gibi özelliklere sahip üretiliyor. Elektrik kesintisinde akülü çalıştırma özelliğine de sahip modeller, yaşamı kolaylaştırmaktadır.

Engelli asansörü ölçüleri, yük sensörüne göre belirlenmelidir. Yüksek düzeyde dayanıklılık gösteren sağlam engelli asansörleri üretilmektedir. Kapalı ve açık alanlara uygun, makine yönetmeliği standartlarını bozmayacak ölçülerde tasarlanmalıdır.

engelliasansoru (1)

Anti kırılma ve anti ezilme gibi güvenlik donanımlarıyla önlemler alınmıştır. Engelli asansörü ölçüleri belirlenirken hangi alanda kullanılacağına ve fonksiyonel olma özelliğini yitirmeyecek şekilde tasarlanmasına özen gösterilir.

Engelli asansörü ölçüleri, yüksek düzeyde emniyet ve güvenirlilik standartlarına uygun olarak tasarlanır. Ray tasarımları, merdiven küpeştesi olarak kullanıldığı gibi çevreye de uyum sağlar. Dikey ayaklarla ya da doğrudan duvara bağlanarak kurulum yapılabilir. Tüketicilerin isteklerine uygun bir şekilde dizayn edilir.

Engelli Asansörü Nasıl Kurulur?

Projeye göre 1 iş günü gibi kısa bir sürede platform ve raylar, monte edilebilir. Engeli asansörü, farklı bir sürü çeşidiyle size yüksek düzeyde bir tasarım sunar. Minimum engel olmasına önem verilen engelli asansörü fiyatları, bütçenizi sarsmayacak şekilde size sunulur. Yumuşak renkleri ve şık tasarımıyla yaşamınıza zariflik katar.

merdivenasansoru

Engelli asansörü, kurulum ve montajının kolaylığı sayesinde size konfor sağlar. Tek bir kontrol paneli ile makinenin tüm fonksiyonlarını kolayca takip edebilirsiniz. Engelli merdiven asansörü, emniyetli ve güvenilir bir şekilde üretilmektedir. Sağlam olmasına özen gösterilen tasarımları, iç ve dış ortamlarda rahatça kullanabileceksiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir